Инсайдер Фабрицио Романо ўзининг Х ижтимоий тармоғида «Ливерпул» ва «Пари Сен-Жермен» ҳужумчи Брэдли Баркола трансфери бўйича расмий музокараларни бошлаганини маълум қилди.
Журналистнинг ёзишига кўра, инглиз клуби дастлабки таклиф миқдорини 100 миллион евродан кўпроқ қилиб белгилаган, бироқ бу миқдор парижликлар талабидан анча паст.
Қайд этилишича, Барколанинг ўзи «Ливерпул»га ўтишга қизиқиш билдирмоқда. Аввалроқ Романо футболчининг бу истаги ҳақида май ойида хабар берган эди.
Маълумот учун, ўтган мавсумда «ПСЖ» вингери барча мусобақаларда 49 та ўйинда майдонга тушиб, 13 та гол урди ва 7 та голли узатма етказиб берди.

«Ливерпуль» предложил «ПСЖ» за трансфер Баркола больше € 100 млн — Фабрицио Романо
Инсайдер Фабрицио Романо сообщил в соцсети X, что «Ливерпуль» и «Пари Сен-Жермен» начали официальные переговоры по трансферу нападающего Брэдли Баркола.
По информации журналиста, английский клуб обозначил первоначальную сумму предложения в размере более € 100 млн, однако эта сумма пока значительно ниже требований парижан.
Отмечается, что сам Баркола заинтересован в переходе в «Ливерпуль». Ранее Романо сообщал об этом желании игрока ещё с мая.
В минувшем сезоне нападающий «ПСЖ» принял участие в 49 матчах во всех турнирах, в которых отметился 13 голами и семью результативными передачами. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 90 млн.