«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри «Барселона» раҳбариятига Испанияга қайтадиган бўлса, фаолиятини фақат Мадриднинг «Реал» клубида давом эттиришни исташини маълум қилган. Бу ҳақда АS нашри хабар берди.
Аввалроқ Френки де Йонгнинг жиддий жароҳатидан сўнг «Барселона» Родрини трансфер қилиш имкониятини кўриб чиқаётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Манбага кўра, каталонияликлар футболчи розилик билдирса, 50 миллион евролик расмий таклиф юборишга тайёр эди.
Бироқ «Олтин тўп» соҳиби бу вариантни рад этиб, агар Англияни тарк этса, фақат «Реал»га ўтишни исташини билдирган.
Маълумот учун, Родри 2019 йилдан буён «Манчестер Сити» сафида тўп тепмоқда. У «Атлетико»дан 70 миллион евро эвазига трансфер қилинган. Яримҳимоячининг амалдаги шартномаси 2027 йилгача мўлжалланган. 2026 йилги Жаҳон чемпионатида у Испания миллий жамоаси билан чемпионликни қўлга киритиб, мусобақанинг энг яхши футболчиси деб топилган.

Полузащитник «Манчестер Сити» Родри сообщил руководству «Барселоны», что если он вернется в Испанию, то хочет продолжить карьеру только в мадридском «Реале». Об этом сообщил AS.
Ранее появлялись сообщения о том, что после серьезной травмы Френки де Йонга «Барселона» рассматривает возможность трансфера Родри. По данным источника, каталонцы были готовы сделать официальное предложение в размере 50 миллионов евро, если бы игрок дал свое согласие.
Однако обладатель «Золотого мяча» отклонил этот вариант и выразил желание перейти только в «Реал», если покинет Англию.
Для справки, Родри выступает за «Манчестер Сити» с 2019 года. Он был приобретен из «Атлетико» за 70 миллионов евро. Текущий контракт полузащитника рассчитан до 2027 года. На чемпионате мира 2026 года он стал чемпионом в составе сборной Испании и был признан лучшим игроком турнира.