Жамоа етакчилари бош мураббий билан учрашиб, ортиқ унинг иш услубига «чидай омасликларини» маълум қилишган.
Уругвай миллий жамоаси етакчилари Биелсадан норози
26.06.2026, 20:00 Жаҳон чемпионати Уругвай Уругвай - : - Испания Испания
Бу ҳақда El Espectador ўзининг X тармоғидаги саҳифасида хабар берди.
Уругвай миллий жамоаси футболчилари Федерико Валверде, Мануэл Угарте, Родриго Бентанкур ва Серхио Рочет бош мураббий Марсело Биелса билан учрашиб, ортиқ унинг иш услубига «чидаб тура олмасликлари»ни маълум қилишган. Футболчилар керагидан ортиқ юкламалар оқибатида ўйинчилар жароҳат олаётганидан норози.
Манбанинг хабарига кўра, футболчилар шу билан бирга жаҳон чемпионати 3-тури доирасида Испанияга қарши баҳсда (27 июн) чуқур ҳимояланиб, қарши ҳужумларда ўйнашни исташларини маълум қилишган. Шундан сўнг Биелса бутун жамоани йиғиб, 48 дақиқа давомида вазият борасида ўз фикрларини билдирган. 70 ёшли мутахассис таъкидлаганки, у Испанияга қарши рақибнинг тактикасини қўлламоқчилигини айтган, бу эса футболчиларга умуман ёқмаган.

Об этом сообщает El Espectador на странице в социальной сети X.
Футболисты сборной Уругвая Федерико Вальверде, Мануэль Угарте, Родриго Бентанкур и Серхио Рочет попросили о встрече с главным тренером команды Марсело Бьелсой с целью сообщить ему, что «больше не вынесут» его методов работы. Игроки небесно-голубых недовольны чрезмерными нагрузками, из-за которых некоторые из них травмируются.
По информации источника, футболисты также заявили тренеру, что хотят играть с Испанией (27 июня) в 3-м туре группового этапа ЧМ-2026 в низком блоке и на контратаках. После этого Бьелса собрал всю команду и в течение 48 минут излагал своё видение ситуации. 70-летний специалист объяснил, что намерен играть зеркально с Испанией, что не понравилось футболистам. Подчёркивается, что некоторые игроки встали и ушли со встречи.