FIFA Непал футбол ассоциациясини халқаро мусобақалардан четлатди
Халқаро футбол федерацияси (FIFA) Непал футбол ассоциацияси (ANFA)ни халқаро мусобақаларда иштирок этиш ҳуқуқидан маҳрум қилди. Бу ҳақда The Himalayan Times нашри хабар берди.
Шу тариқа, мамлакат миллий жамоаси ва маҳаллий жамоалари халқаро турнирларда иштирок этиш имкониятидан маҳрум бўлди.
Бунга Непал Миллий спорт кенгаши (NSC) томонидан ассоциация низомининг қўпол равишда бузилгани, сайлов жараёни бўйича ҳал этилмаган низо ҳамда учинчи томоннинг сайловларга аралашуви асосий сабаб сифатида кўрсатилган.

Международная федерация футбола (FIFA) лишила Непальскую футбольную ассоциацию (ANFA) права участвовать в международных соревнованиях. Об этом сообщает издание The Himalayan Times.
Таким образом, национальная сборная страны и местные команды лишаются возможности участия в международных турнирах.
Причиной этому послужили грубые нарушения устава ассоциации со стороны Национального спортивного совета Непала (NSC), нерешенные споры по процессу выборов, а также вмешательство третьих лиц в выборы. В результате дисквалификации ANFA лишается всех прав как члена FIFA.