Оярзабал «Барселона» ҳақидаги миш-мишларга муносабат билдирди
«Реал Соседад» ва Испания миллий жамоаси ҳужумчиси Микел Оярзабал «Барселона»га эҳтимолий трансфери ҳақидаги хабарларга изоҳ берди.
«Агар мен ҳақимда гапиришаётган бўлса, демак, ҳаммасини тўғри қилаётган эканман. Аммо бунга ортиқча эътибор бермайман ва вақт ҳам сарфламайман. Ҳозир барча эътиборим ушбу Жаҳон чемпионатига ва жамоамга имкон қадар кўпроқ фойда келтиришга қаратилган», — деди Оярзабал Мundo Deportivo нашрига.
Аввалроқ ОАВда «Барселона» ҳужум чизиғини кучайтириш учун Оярзабални Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳужумчиси Хулиан Алваресга муқобил вариант сифатида кўриб чиқаётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
Маълумот учун, 29 ёшли Оярзабал ўтган мавсум «Реал Соседад» сафида 40 та баҳсда майдонга тушиб, 18 та гол ва 4 та ассист қайд этди. Тransfermarkt портали футболчининг бозор қийматини 25 миллион еврога баҳолаган.

Нападающий «Реал Сосьедад» и сборной Испании Микель Ойарсабаль прокомментировал слухи о возможном переходе в «Барселону».
«Если обо мне говорят, значит, я все делаю правильно. Но я не придаю этому большого значения и не трачу на это время. В данный момент все мое внимание сосредоточено на этом чемпионате мира и на том, чтобы принести как можно больше пользы своей команде», — сказал Ойарсабаль в интервью Mundo Deportivo.
Ранее в СМИ появилась информация, что «Барселона» рассматривает Ойарсабаля как альтернативу нападающему мадридского «Атлетико» Хулиану Альваресу для усиления атакующей линии.
Для справки: 29-летний Ойарсабаль в прошлом сезоне сыграл 40 матчей за «Реал Сосьедад», забив 18 голов и сделав 4 голевые передачи. Портал Transfermarkt оценил рыночную стоимость футболиста в 25 миллионов евро.