Солбаккен: «Плей-оффда футболчиларнинг жисмоний ҳолати жуда муҳим»
Норвегия миллий жамоаси устози ЖЧ 1/16 финали доирасидаги Кот-д'Ивуарга қарши ўйин ҳақида фикрларини билдириб ўтди.
30.06.2026, 13:00 Жаҳон чемпионати Кот-дъИвуар Кот-дъИвуар - : - Норвегия Норвегия
Норвегия миллий жамоаси бош мураббийи Столе Солбаккен жаҳон чемпионати-2026 1/16 финал босқичида Кот-д’Ивуар миллий жамоасига қарши кечадиган баҳс олдидан фикрлари билан ўртоқлашди.
Эслатиб ўтамиз, мазкур баҳс 30 июн куни Тошкент вақти билан 22:00 старт олади.
«Кот-д’Ивуар жамоасида яримҳимоя чизиғи балансга эга: майдон бўйлаб тез ҳаракат қила оладиган ва ўйинни барқарорлаштира оладиган плеймейкер. Шунингдек, уларнинг таркибида икки нафар яхши вингер, тўп билан муомалада ҳам, ҳимоячиларнинг ортидаги бўш зоналарга очилишни ҳам биладиган марказий ҳужумчи, икки нафар бақувват марказий ҳимоячилар. Биз жуда сифатли жамоа ҳақида гапиряпмиз, аммо биз ҳам ўзимизнинг максимал имкониятларимиздан фойдалана олсак, кучли жамоамиз. Шундай экан нима бўлишини вақт кўрсатади. Биз таркибдаги ўзгаришлар эвазига асосий футболчиларимизга дам бердик, шу сабабли жисмоний ҳолатимиз бўйича рақиб билан бир хил ҳолатдамиз, назаримда, ана шу фактор энг муҳимларидан бири ҳисобланади», — дея Солбаккен сўзларидан иқтибос келтирди ФИФА расмий сайти.

Тренер сборной Норвегии Сольбаккен назвал фактор, способный помочь в игре с Кот-д'Ивуаром
Главный тренер сборной Норвегии поделился ожиданиями от матча с национальной командой Кот-д'Ивуара в 1/16 финала ЧМ.
30.06.2026, 13:00 Чемпионат Мира Ivory Coast Кот-д’Ивуар - : - Norway Норвегия
Главный тренер сборной Норвегии Столе Сольбаккен поделился ожиданиями от матча с национальной командой Кот-д'Ивуара в 1/16 финала чемпионата мира по футболу — 2026. Эта встреча состоится 30 июня, стартовый свисток прозвучит в 20:00 мск.
«У сборной Кот-д'Ивуара хороший баланс в полузащите: плеймейкер, умеющий быстро перемещаться по полю, и игрок, стабилизирующий игру. У них также есть два хороших вингера, нападающий, который способен как контролировать мяч, так и уходить за спину защитникам, два мощных центральных защитника. У них очень качественная команда, но и мы хороши, когда играем на максимуме своих возможностей. Так что посмотрим, что будет дальше. Мы предоставили футболистам дополнительный день отдыха [за счёт изменений в составе перед матчем с Францией], поэтому теперь должны быть с оппонентом на равных по физической подготовке, что, на мой взгляд, является одним из их главных преимуществ», — приводит слова Сольбаккена официальный сайт ФИФА.