Бу борада Месси пешқадам бўлиб турибди.
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду Колумбияга қарши баҳс (0:0)да жаҳон чемпионатлари доирасидаги 25-учрашувини ўтказди ва бу кўрсаткич бўйича Лотар Маттеусга етиб олди. Бу ҳақда OptaJose статистик портали хабар берди.
Энди Роналду Маттеус билан бирга турнир тарихида ўтказилган ўйинлар сони бўйича 2-ўринни бўлишиб турибди. Бу борада фақат Аргентина миллий жамоаси футболчиси Лионел Месси улардан олдинда бормоқда. Унинг ҳисобида 28 та учрашув мавжуд.
Маълумот ўрнида, ушбу жаҳон чемпионатида Роналду ҳозирга қадар 3 та ўйинда иштирок этиб, икки марта рақиблар дарвозасини ишғол қилди.

Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду провел 25-й матч в рамках чемпионатов мира в игре против Колумбии (0:0), сравнявшись по этому показателю с Лотаром Маттеусом. Об этом сообщил статистический портал OptaJose.
Теперь Роналду вместе с Маттеусом занимает 2-е место в истории турнира по количеству проведенных игр. В этом аспекте впереди только футболист сборной Аргентины Лионель Месси, у которого на счету 28 матчей.
Стоит отметить, что на этом чемпионате мира Роналду уже принял участие в 3 матчах и дважды поразил ворота соперников.