Ўзбекистон миллий жамоаси сардори Элдор Шомуродов Жаҳон чемпионатига йўлланма қўлга киритиш унинг футболчилик фаолиятидаги энг катта орзуларидан бири бўлганини айтди.
«Бу ҳаётимдаги энг катта орзуларимдан бири эди. Футболчилик фаолиятимдаги энг катта орзуим Ўзбекистон миллий жамоаси билан Жаҳон чемпионатида қатнашиш эди. Мана шу мақсад амалга ошгач, футболдаги ҳаётим давомида ўйлаган барча нарсалар кўз олдимдан ўтди», — деди Шомуродов ЎФА медиа хизматига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси ўз тарихида илк бор Жаҳон чемпионати финал босқичига йўлланма олди. Вакилларимиз 2026 йилги Жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқичида Португалия, Конго ва Колумбия миллий жамоаларига қарши майдонга тушади.

Капитан сборной Узбекистана Элдор Шомуродов заявил, что выход на чемпионат мира был одной из самых больших мечт в его футбольной карьере.
«Это была одна из самых больших мечт в моей жизни. Моя самая большая мечта в футбольной карьере — участвовать в чемпионате мира со сборной Узбекистана. Когда эта цель была достигнута, все, о чем я думал в своей футбольной жизни, пронеслось перед моими глазами», — сказал Шомуродов в интервью медиа-службе УФА.
Напомним, что сборная Узбекистана впервые в своей истории получила путевку в финальную стадию чемпионата мира. Наши представители в групповом этапе чемпионата мира 2026 года сыграют против сборных Португалии, Конго и Колумбии.