«Челси» титул ҳомийсини топишда қийинчиликка дуч келмоқда
«Челси» янги титул ҳомийсини излашда муаммоларга дуч келмоқда. The Telegraph хабарига кўра, клуб билан ҳамкорлик қилишга қизиқаётган компаниялар ҳомийлик битимини тахминан 30 миллион фунт стерлингга баҳоламоқда. Бироқ бу сумма Лондон клуби раҳбариятини қониқтирмаяпти.
Манбада айтилишича, «Челси» потенциал титул ҳомийсидан йилига 60 миллион фунт стерлинг олишни истамоқда. Бу эса таклиф қилинаётган маблағдан икки баравар кўпдир.
«Суммалар ўртасидаги катта тафовутни ҳисобга олсак, титул ҳомийсини излаш жараёни яна чўзилиб кетиши мумкин», — дейилади хабарда.
Қайд этилишича, клубнинг спорт натижалари ҳам музокараларга таъсир қилаётган бўлиши мумкин. «Челси» ўтган мавсум якунларига кўра Еврокубокларга йўлланма ола олмади.
Эслатиб ўтамиз, Лондон клуби Премер Лига сўнгги турида «Сандерленд»га мағлуб бўлиб, ҳатто Конференциялар лигаси йўлланмасидан ҳам қуруқ қолди.
Маълумот учун, титул ҳомийси клуб футболкаси олд қисмида реклама жойлаштириш ҳуқуқига эга бўлган асосий тижорий ҳамкор ҳисобланади.

«Челси» сталкивается с проблемами в поиске нового титульного спонсора.
По сообщениям The Telegraph, компании, заинтересованные в сотрудничестве с клубом, оценивают спонсорское соглашение примерно в 30 миллионов фунтов стерлингов. Однако эта сумма не удовлетворяет руководство лондонского клуба.
Как сообщается, «Челси» хочет получать от потенциального титульного спонсора 60 миллионов фунтов стерлингов в год. Это вдвое больше предлагаемой суммы.
«С учетом большого разрыва в суммах, процесс поиска титульного спонсора может затянуться», — говорится в сообщении.
Отмечается, что спортивные результаты клуба могут также влиять на переговоры. По итогам прошлого сезона «Челси» не смог квалифицироваться в Еврокубки.
Напомним, что в последнем туре Премьер-лиги лондонский клуб проиграл «Сандерленду» и даже остался без путевки в Лигу конференций.
Для справки, титульный спонсор является основным коммерческим партнером, имеющим право размещать рекламу на передней части клубной футболки.