Ҳоланднинг келажаги бўйича Испанияда тарқалган хабарлар ҳақиқатга тўғри келмайди
«Манчестер Сити» ҳужумчиси Эрлинг Ҳоланд «Реал»га ўтмайди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати расман маълум қилди.
«Эрлинг Ҳоланднинг келажаги бўйича Испанияда тарқалган хабарлар ҳақиқатга тўғри келмайди. Бу трансфер амалга ошиши учун ҳеч қандай имконият йўқ.
Ҳоланднинг шартномасида бундай трансфер учун махсус банд ҳам мавжуд эмас», — дейилади Англия клуби баёнотида.
Аввалроқ «Реал» президентлигига номзод Энрике Рикелме Ҳоланд билан келишувга эришгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
Маълумот ўрнида, Ҳоланд 2022 йилдан буён «Манчестер Сити» сафида тўп тепмоқда. Унинг «шаҳарликлар» билан шартномаси 2034 йилги мавсум охиригача амал қилади.

Нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанд не перейдет в «Реал». Об этом официально сообщила пресс-служба клуба.
«Сообщения, распространяемые в Испании о будущем Эрлинга Холанда, не соответствуют действительности. Нет никакой возможности для осуществления этого трансфера.
В контракте Холанда также нет специального пункта для такого трансфера», — говорится в заявлении английского клуба.
Ранее появились сообщения о том, что кандидат на пост президента «Реала» Энрике Рикельме достиг соглашения с Холандом.
Для справки, Холанд играет за «Манчестер Сити» с 2022 года. Его контракт с «горожанами» действует до конца сезона 2034 года.