Мерсисайдликлар футболчи учун курашда «ПСЖ»дан олдинда бормоқда.
Тhe Athletic хабарига кўра, айни пайтда мерсисайдликларнинг 19 ёшли футболчи билан келишувга эришиш имконияти «ПСЖ»никидан юқорироқ баҳоланмоқда.
Манбада қайд этилишича, «РБ Лейпциг» бир неча бор Диоманд сотилмаслигини маълум қилган. Немис клуби ўз позициясини ўзгартириши учун 130 миллион евродан ортиқ таклиф келиб тушиши керак.
Шунингдек, ўтган ёзда «Ливерпул» трансферлар учун 522 миллион евро сарфлагани ва жамоанинг бошқа позицияларни ҳам кучайтиришга эҳтиёжи борлиги сабаб бу трансфер амалга ошмаслиги ҳам мумкин.
Ян Диоманднинг «РБ Лейпциг» билан шартномаси 2030 йилгача амал қилади. Битимда товон пули банди мавжуд эмас.
Эслатиб ўтамиз, футболчига «ПСЖ» ҳам жиддий қизиқиш билдирмоқда, бироқ парижликлар ҳозирча музокараларда «Ливерпул» даражасига етиб бора олмаган.

«Ливерпуль» вступил в переговоры по трансферу вингера «РБ Лейпциг» Яна Диоманда.
Как сообщает The Athletic, в настоящее время у мерсисайдцев больше шансов достичь соглашения с 19-летним футболистом, чем у «ПСЖ».
По информации источника, «РБ Лейпциг» неоднократно заявлял, что Диоманд не продается. Чтобы немецкий клуб изменил свою позицию, должно поступить предложение более 130 миллионов евро.
Также сообщается, что прошлым летом «Ливерпуль» потратил 522 миллиона евро на трансферы, и у команды есть необходимость усилить другие позиции, поэтому этот трансфер может и не состояться.
Контракт Яна Диоманда с «РБ Лейпциг» действует до 2030 года. В соглашении отсутствует клаузула о выкупе.
Напомним, что «ПСЖ» также проявляет серьезный интерес к футболисту, однако парижане пока не достигли уровня переговоров «Ливерпуля».