«Реал» Конатедан кейин ҳам Гвардиолни сотиб олиши мумкин
«Реал» марказий ҳимоячи Ибраима Конате билан шартнома имзолаганига қарамай, «Манчестер Сити» футболчиси Йошко Гвардиол трансферидан воз кечмаган.
АS нашри хабарига кўра, Флорентино Перес президентлик сайловида ғалаба қозонган тақдирда, Мадрид клуби хорватиялик ҳимоячини харид қилиш вариантини кўриб чиқиши мумкин.
Манбада айтилишича, Гвардиолнинг ўзи ҳам «Реал» сафида ўйнашни истамоқда. Бироқ «Манчестер Сити» 24 ёшли футболчини сотишни режалаштирмаяпти.
Шунингдек, мадридликлар футболчини ҳаддан ташқари юқори нархда сотиб олишни истамаслиги таъкидланган.
Йошко Гвардиол 2023 йил ёзидан буён «Манчестер Сити» сафида тўп тепиб келмоқда. Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2028 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.

«Реал» может приобрести Гвардиола даже после Конате
Несмотря на подписание контракта с центральным защитником Ибраимом Конате, «Реал» не отказался от трансфера игрока «Манчестер Сити» Йошко Гвардиола.
Как сообщает издание AS, если Флорентино Перес одержит победу на выборах президента, мадридский клуб может рассмотреть вариант покупки хорватского защитника.
По имеющейся информации, сам Гвардиол также хочет играть в составе «Реала». Однако «Манчестер Сити» не планирует продавать 24-летнего футболиста.
Также отмечается, что мадридцы не намерены приобретать игрока по завышенной цене.
Йошко Гвардиол с лета 2023 года выступает за «Манчестер Сити». Его действующий контракт с клубом рассчитан до лета 2028 года.