Влаҳовичнинг саволи «Ювентус» раҳбариятини ранжитди
«Ювентус» ҳужумчиси Душан Влаҳович янги шартнома бўйича музокаралар муваффақиятсиз якунлангач, жамоани тарк этишга яқинлашди.
Тuttosport хабарига кўра, томонлар ўртасидаги келишмовчиликларнинг асосий сабабларидан бири молиявий масалалар бўлган.
Манбада айтилишича, музокаралар давомида сербиялик футболчи нима учун Жонатан Девид билан бир хил маош олиши кераклигини сўраган. Ушбу савол Турин клуби раҳбариятининг норозилигига сабаб бўлган.
Қайд этилишича, «Ювентус» Влаҳовичга йилига 6 миллион евро маош ва бонусларни ўз ичига олган янги шартнома таклиф қилган. Футболчининг ўзи эса мавсумига 8 миллион евро олишни истаган.
Аввалроқ клуб директори Жоржо Келлини томонлар ҳамкорликни узайтириш бўйича келишувга эриша олмаганини тасдиқлаган эди.

Один вопрос Влаховича разозлил руководство «Ювентуса»
Нападающий «Ювентуса» Душан Влахович приблизился к уходу из команды после неудачных переговоров по новому контракту.
По информации Tuttosport, одной из основных причин разногласий между сторонами стали финансовые вопросы.
Как сообщается, в ходе переговоров сербский футболист задал вопрос о том, почему он должен получать такую же зарплату, как Джонатан Дэвид. Этот вопрос вызвал недовольство у руководства туринского клуба.
Отмечается, что «Ювентус» предложил Влаховичу новый контракт с зарплатой 6 миллионов евро в год, включая бонусы. Однако сам футболист хотел получать 8 миллионов евро за сезон.
Ранее директор клуба Джорджо Кьеллини подтвердил, что стороны не смогли прийти к соглашению о продлении сотрудничества.