«Реал» президентлигига номзод Энрике Рикелме сайловда ғалаба қозонган тақдирда Юрген Клоппни бош мураббий этиб тайинламоқчи. Бу ҳақда машҳур инсайдер Фабрицио Романо маълум қилди.
«Энрике Рикелме тез орада бош мураббийлик учун кўраётган номзодини эълон қилади. Менинг манбаларимга кўра, бу Юрген Клопп бўлиши керак. Флорентино Переснинг номзоди Жозе Моуринио экани аллақачон расман маълум. Футбол оламидаги манбалар эса Энрике Рикелме томонидан илгари сурилиши мумкин бўлган номзод сифатида Клоппни тилга олмоқда. Бироқ якуний қарор ва стратегия ҳақида Рикелменинг ўзи мухлисларга маълум қилади», — деди Романо.
Қайд этилишича, Юрген Клопп 2024 йилда «Ливерпул»ни тарк этганидан буён бирор клубда мураббийлик қилмаган.
Эслатиб ўтамиз, «Реал» президентлиги учун сайлов 7 июн куни бўлиб ўтади.
Маълумот учун, Юрген Клопп фаолияти давомида «Боруссия Дортмунд» ва «Ливерпул» билан кўплаб совринларни қўлга киритган.

Рикельме хочет пригласить Клоппа на пост главного тренера «Реала» — Романо
Кандидат на пост президента «Реала» Энрике Рикельме планирует назначить Юргена Клоппа главным тренером, если победит на выборах. Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
«Энрике Рикельме вскоре объявит кандидата на пост главного тренера, которого он рассматривает. По моим источникам, это должен быть Юрген Клопп. Имя кандидата Флорентино Переса — Жозе Моуринью — уже официально объявлено. Однако источники в футбольном мире называют Клоппа вероятным кандидатом, которого может выдвинуть Энрике Рикельме. Окончательное решение и стратегия будут объявлены самим Рикельме для болельщиков», — сказал Романо.
Отмечается, что Юрген Клопп не тренировал ни один клуб с 2024 года, после того как покинул «Ливерпуль».
Напомним, что выборы президента «Реала» пройдут 7 июня.
Для справки: Юрген Клопп в своей карьере завоевал множество трофеев с «Боруссией Дортмунд» и «Ливерпулем».