«Реал» ҳужумчиси Эндрик Криштиану Роналдунинг Мадрид клубидаги фаолияти унга катта таъсир кўрсатганини айтди.
«Криштиану Роналдунинг «Реал»да ўйнагани менинг Мадрид клубига ўтиш истагимни янада кучайтирган. У менинг идеалим, ўрнак оладиган инсоним. Дунёнинг энг буюк клубига йўқ деб айта олмасдим», — деди Эндрик.
Бразилиялик футболчи Роналдуни фаолияти давомида ўзи учун асосий намуна бўлиб келган футболчилардан бири сифатида тилга олди.
Эслатиб ўтамиз, Эндрик «Реал» сафига Бразилиянинг «Палмейрас» клубидан келиб қўшилган эди.
Маълумот учун, Криштиану Роналду 2009–2018 йиллар давомида «Реал» сафида тўп тепиб, клуб тарихидаги энг яхши тўпурарга айланган.

Эндрик: «Игра Роналду в «Реале» ещё больше усилила моё желание перейти в клуб»
Нападающий «Реала» Эндрик заявил, что карьера Криштиану Роналду в мадридском клубе оказала на него большое влияние.
«То, что Криштиану Роналду играл в «Реале», ещё больше усилило моё желание перейти в мадридский клуб. Он мой идеал, человек, на которого я равняюсь. Я бы никогда не смог сказать "нет" величайшему клубу мира», — сказал Эндрик.
Бразильский футболист назвал Роналду одним из главных примеров для себя на протяжении своей карьеры.
Напомним, что Эндрик присоединился к «Реалу» из бразильского клуба «Палмейрас».
Для справки: Криштиану Роналду выступал за «Реал» с 2009 по 2018 годы, став лучшим бомбардиром в истории клуба.