«Шерлар» техник директори келишув эҳтимолини истисно қилмаяпти.
У мавсумнинг иккинчи қисмини Франция клубида ижара асосида ўтказган эди. Футболчи ҳуқуқлари Мадриднинг «Реал» клубига тегишли.
19 ёшли бразилиялик форвард қишки трансфердан сўнг жамоанинг етакчиларидан бирига айланди. У барча мусобақаларда 21 ўйинда иштирок этиб, 8 та гол урди ва 8 та голли узатма берди. Шунингдек, у профессионал фаолиятидаги илк ҳет-трикни ҳам қайд этди.
Қайд этилишича, «Лион» техник директори Матё Луи-Жан янги келишув эҳтимолини истисно қилмаяпти, аммо ҳозирча бу деярли имконсиз эканини тан олган. Чунки футболчи «Реал»нинг асосий таркибидан жой олишни мақсад қилган.
«Лион»даги муваффақиятли ўйинлари Эндрикка жаҳон чемпионати олдидан Бразилия миллий жамоасига қайтиш имконини берди.

Технический директор «Львов» не исключает возможность сделки.
Он провёл вторую часть сезона в французском клубе на правах аренды. Права на футболиста принадлежат мадридскому «Реалу».
19-летний бразильский форвард стал одним из лидеров команды после зимнего трансфера. Он принял участие в 21 матче во всех турнирах, забил 8 голов и отдал 8 результативных передач. Также он оформил свой первый хет-трик в профессиональной карьере.
Отмечается, что технический директор «Лиона» Матьё Луи-Жан не исключает возможность нового соглашения, но признал, что на данный момент это почти невозможно. Потому что футболист стремится занять место в основном составе «Реала».
Успешная игра в «Лионе» дала Эндрику возможность вернуться в состав сборной Бразилии перед чемпионатом мира возможность вернуться в состав сборной Бразилии перед чемпионатом мира.