«Барселона» Ансу Фатининг «Монако»га эҳтимолий трансфери бўйича музокараларда қўшимча шартлар киритишга интилмоқда.
Аввалроқ Франция клуби футболчини 11 миллион евро эвазига сотиб олмоқчи экани ва ўйинчи билан келишувга эришгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
Бироқ манбаларга кўра, битимнинг якунланиши кечикмоқда. Сабаби, «Барселона» шартномага ўз тарбияланувчисини келажакда қайта сотиб олиш имкониятини берувчи банд ёки кейинги трансфердан фоиз олиш ҳуқуқини киритмоқчи.
Каталония клуби Фатининг нисбатан арзон нархда сотилиб, кейинчалик «Монако» томонидан юқори суммага бошқа клубга трансфер қилинишини истамаяпти.
Шунингдек, «Барселона» футболчи учун янада йирикроқ таклиф келишига ҳам умид қилаётгани айтилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Ансу Фати бир вақтлар «Барселона»нинг энг истиқболли тарбияланувчиларидан бири сифатида эътироф этилган эди.
Маълумот учун, ҳужумчи сўнгги мавсумларда жароҳатлар ва ўйин амалиёти билан боғлиқ муаммолар сабаб ўзининг аввалги даражасини намойиш эта олмади.

«Барселона» стремится извлечь максимальную выгоду из трансфера Фати
«Барселона» стремится внести дополнительные условия в переговоры о возможном трансфере Ансу Фати в «Монако».
Ранее сообщалось, что французский клуб намерен приобрести футболиста за 11 миллионов евро и уже достиг соглашения с игроком.
Однако, по данным источников, завершение сделки задерживается. Причина в том, что «Барселона» хочет включить в контракт пункт о возможности повторного выкупа своего воспитанника в будущем или право на процент от следующего трансфера.
Каталонский клуб не хочет, чтобы Фати был продан по относительно низкой цене и затем перепродан «Монако» за значительную сумму другому клубу.
Также сообщается, что «Барселона» надеется на поступление более крупного предложения за игрока.
Напомним, что Ансу Фати в своё время считался одним из самых перспективных воспитанников «Барселоны».
Для справки: нападающий в последние сезоны не может демонстрировать свой прежний уровень из-за травм и проблем с игровой практикой.