Маурисио Почеттино «Милан»нинг янги бош мураббийига айланиши мумкин. Pianetamilan.it хабарига кўра, «россонери» раҳбарияти аргентиналик мутахассис билан йилига 5 миллион евро эвазига келишувга эришишга умид қилмоқда.
Манбада айтилишича, Почеттинонинг нисбатан камроқ молиявий талаблари унинг номзодини Милан клуби учун жозибадор вариантга айлантирмоқда.
Мураббий фаолияти давомида бир қатор топ-клубларда ишлаган. Хусусан, унинг бошқарувидаги «Тоттенҳэм» Европа Чемпионлар лигаси финалига қадар етиб борган. Шунингдек, Почеттино «ПСЖ»да Лионел Месси, Неймар ва Килиан Мбаппе бир жамоада ўйнаган даврда ҳам фаолият юритган.
Ҳозирда мутахассис АҚШ миллий жамоасини бошқариб келмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Милан» ёзда мураббийлар штабида ўзгариш қилиши мумкинлиги ҳақида аввал ҳам хабарлар тарқалган эди.
Маълумот учун, Маурисио Почеттино фаолияти давомида «Эспанёл», «Саутҳэмптон», «Тоттенҳэм», «ПСЖ» ва «Челси» клубларида ҳам ишлаган.

Маурисио Почеттино может стать новым главным тренером «Милана».
По сообщению Pianetamilan.it, руководство «россонери» надеется достичь соглашения с аргентинским специалистом за 5 миллионов евро в год.
Источник утверждает, что относительно низкие финансовые требования Почеттино делают его кандидатуру привлекательным вариантом для клуба Милан.
В своей тренерской карьере он работал в ряде топ-клубов. В частности, под его руководством «Тоттенхэм» дошел до финала Лиги чемпионов УЕФА. Также Почеттино работал в ПСЖ, когда в команде играли Лионель Месси, Неймар и Килиан Мбаппе.
В настоящее время специалист возглавляет национальную сборную США.
Напомним, ранее уже сообщалось о возможных изменениях в тренерском штабе «Милана» летом.
Для справки: Маурисио Почеттино в своей карьере также работал в клубах «Эспаньол», «Саутгемптон», «Тоттенхэм», ПСЖ и «Челси».