Италиялик мутахассис клуб билан ўзаро келишув асосида хайрлашди.
«Сассуоло» бош мураббийи Фабио Гроссо ўз лавозимини тарк этди. Бу ҳақда клубнинг расмий сайти хабар берди.
Мутахассис жамоада икки мавсум фаолият юритди ва клубнинг А Серияга қайтишида муҳим рол ўйнади. Томонлар шартномани ўзаро келишув асосида бекор қилган.
«Сассуоло» мураббий ва унинг штабига профессионаллиги ҳамда амалга оширган ишлари учун миннатдорчилик билдиради. Уларга кейинги фаолиятида муваффақият тилаймиз», — дейилади клуб баёнотида.
Маҳаллий ОАВ маълумотларига кўра, Гроссо яқин вақт ичида «Фиорентина» билан шартнома имзолаши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, Фабио Гроссо мураббийлик фаолияти давомида «Лион», «Сион» ва бир қатор Италия клубларида ишлаган. Шунингдек, у «Ювентус» ёшлар жамоасини ҳам бошқарган.
Маълумот учун, Гроссо футболчилик фаолиятида 2006 йил Германияда бўлиб ўтган Жаҳон чемпионатида Италия миллий жамоаси сафида чемпионликни қўлга киритган.

Гроссо покинул «Сассуоло»
Главный тренер «Сассуоло» Фабио Гроссо покинул свою должность. Об этом сообщила официальная страница клуба.
Специалист работал в команде два сезона и сыграл важную роль в возвращении клуба в Серию А. Стороны расторгли контракт по обоюдному согласию.
«Сассуоло» выражает благодарность тренеру и его штабу за профессионализм и выполненную работу. Желаем им успехов в дальнейшей карьере», — сказано в заявлении клуба.
По данным местных СМИ, в скором времени Гроссо может подписать контракт с «Фиорентиной».
Напомним, в своей тренерской карьере Фабио Гроссо работал в «Лионе», «Сионе» и ряде итальянских клубов. Также он возглавлял молодежную команду «Ювентуса».
Для информации: в своей игровой карьере Гроссо стал чемпионом в составе сборной Италии на Чемпионате мира 2006 года, проходившем в Германии.