«Манчестер Юнайтед»нинг собиқ ҳужумчиси Уейн Руни «Бавария» клуби ва Англия миллий жамоаси форварди Ҳарри Кейнни айнан Манчестер клубида кўришни исташини айтди.
«Менимча, бу вариант барчага қизиқ бўларди. Агар Ҳарри Кейн «Бавария»да қолмаса, уни «Манчестер Юнайтед»да кўришни истардим. Агар у мени эшитаётган бўлса, шуни айтаман: «Ҳарри, сени бу ерда Ширернинг АПЛдаги рекордини янгилаш имконияти кутмоқда. Кел ва «МЮ»ни яна аввалги шон-шуҳратига қайтар!»
Тасаввур қилинг, Ҳарри Кейн Бундеслига чемпионига айланди, кейин «Барселона»га ўтиб Ла Лигани ҳам ютди. Лекин ич-ичидан у барибир Англия Премер-лигасида ҳам чемпион бўлишни истайди. Агар у «Манчестер Юнайтед»га ўтса, айнан ўша футболчи клубни яна чемпионликка олиб чиқиши мумкин», — деди Руни.
Эслатиб ўтамиз, Ҳарри Кейн 2023 йилдан буён Мюнхеннинг «Бавария» клуби сафида тўп суриб келмоқда.
Маълумот учун, Кейн АПЛ тарихидаги энг яхши тўпурар Алан Ширер рекордига яқинлашаётган футболчилардан бири ҳисобланади.

Руни: «Я хотел бы видеть Кейна в «Манчестер Юнайтед»»
Бывший нападающий «Манчестер Юнайтед» Уэйн Руни заявил, что хотел бы видеть форварда «Баварии» и сборной Англии Харри Кейна именно в манчестерском клубе.
«Мне кажется, этот вариант был бы интересен всем. Если Харри Кейн не останется в «Баварии», я хотел бы видеть его в «Манчестер Юнайтед». Если он меня слышит, я скажу: «Харри, здесь тебя ждет возможность побить рекорд Ширера в АПЛ. Приходи и верни «МЮ» былую славу!»
Представьте, Харри Кейн стал чемпионом Бундеслиги, затем перешел в «Барселону» и выиграл Ла Лигу. Но в глубине души он все равно хочет стать чемпионом Английской Премьер-лиги. Если он перейдет в «Манчестер Юнайтед», именно он может снова привести клуб к чемпионству», — сказал Руни.
Напомним, Харри Кейн выступает за мюнхенскую «Баварию» с 2023 года.
Для справки: Кейн является одним из футболистов, приближающихся к рекорду лучшего бомбардира в истории АПЛ Алана Ширера.