Кейн бу ёз «Барселона»га ўтмайди — манба
«Бавария» клуби ва Англия миллий жамоаси ҳужумчиси ушбу ёзги трансфер ойнасида жамоасини алиштирмоқчи эмас.
Бу ҳақда журналист ва инсайдер Решад Рахман ўзининг X тармоғидаги саҳифасида хабар берди.
«Бавария» клуби ва Англия миллий жамоаси етакчиси Ҳарри Кейн бу ёз «Барселона» сафига кўчиб ўтмайди.
Манбанинг хабарига кўра, форвард Мюнхен жамоасидаги ҳолатидан мамнун эканлиги ҳақида Каталония клуби хабардор қилинган. Катта эҳтимол билан яқин орада футболчи «Бавария» билан янги битимга имзо чекади.
Эслатиб ўтамиз, Кейн 2023 йил Германия гранди сафига бориб қўшилган. Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2027 йилгача мўлжалланган.
Якунига етган мавсум Кейн немис клуби сафида 51 та ўйинда 61 та гол урди ва 7 та голли узатма етказиб берди.

Нападающий «Баварии» и сборной Англии этим летом не перейдёт в каталонский клуб.
По данным источника, каталонскому клубу сообщили, что англичанина всё устраивает в мюнхенской команде, скорее всего, в ближайшее время он продлит с «Баварией» контракт.
Напомним, Кейн выступает за мюнхенский клуб с лета 2023 года. Текущее соглашение истекает в 2027 году.
В минувшем клубном сезоне Гарри Кейн провёл за немецкую команду 51 матч во всех турнирах, забил 61 мяч и оформил семь результативных передач. По данным сайта Transfermarkt, текущая рыночная стоимость англичанина составляет € 60 млн.