Кукуреля: «Родрини «Реал»да кўришни истардим»
Испания миллий жамоаси ҳимоячиси жамоадошларидан кимни Мадрид клуби сафида кўришни исташи ҳақидаги саволга жавоб берди.
Яқиндагина «Реал Мадрид» билан шартнома имзолаган испаниялик ҳимоячи Марк Кукуреля миллий жамоа ўйинчиларидан қайси бирини «қаймоқранглилар» сафида кўришни хоҳлаши ҳақидаги саволга жавоб берди.
«Испания миллий жамоасидан кимни мен «Реал»га қўшиб олган бўлардим? Родри», — деди футболчи матбуот анжуманида.
Эслатиб ўтамиз, Кукуреля 15 июн куни расман Лондоннинг «Челси» клубидан «Реал»га ўтди. Ҳимоячи мадридликлар билан 2032 йил ёзигача мўлжалланган шартномага имзо чекди.
Родри 2019 йилдан буён «Манчестер Сити» шарафини ҳимоя қилиб келади. Якунига етган мавсумда яримҳимоячи 33 ўйинда 2 та гол уришга муваффақ бўлди.
Ҳозирда ҳар икки футболчи Испания миллий жамоаси таркибида АҚШ, Канада ва Мексикада ўтаётган мудиалдаги иштирокини давом эттирмоқда.

Испанский защитник Марк Кукурелья, недавно подписавший контракт с «Реалом», поделился мнением, кого из игроков национальной команды он хотел бы видеть в стане «сливочных».
«Кого бы я подписал из национальной команды Испании в «Реал» Мадрид? Родри», — заявил футболист на пресс-конференции.
Кукурелья официально перешёл в мадридский «Реал» из лондонского «Челси» 15 июня 2026 года. Защитник подписал контракт до июня 2032 года. Родри выступает за «Манчестер Сити» с 2019 года. В минувшем сезоне он провёл 33 матча во всех турнирах и забил два гола.
В настоящий момент оба футболиста находятся в расположении сборной Испании на чемпионате мира 2026 года.