Испан нашри бу борадаги музокаралар тўхтаб қолганини маълум қилмоқда.
«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родрининг «Реал»га ўтиши хавф остида қолди. Испаниянинг Sport нашрининг ёзишича, томонлар шахсий шартнома шартлари бўйича келишувга эриша олмагани сабабли музокаралар деярли тўхтаб қолган.
Манба маълумотига кўра, 30 ёшли яримҳимоячи тўрт йиллик шартнома имзолашга тайёр бўлган. Бироқ «Реал»нинг сўнгги таклифи футболчини қониқтирмаган ва музокараларда кескинлик юзага келган. Ҳозирча трансфер бўйича жараён музлатилган ҳолатда қолмоқда.
Нашрнинг таъкидлашича, Родри Испанияга қайтиш истагини яширмаяпти. Шунинг учун ҳам у «Реал» билан музокараларга киришган. Аммо келишув амалга ошмаса, футболчи бошқа вариантларни ҳам кўриб чиқиши мумкин.
Бу вазиятдан «Барселона» ҳам кузатувчи сифатида четда қолмаяпти. Аввалроқ каталонияликлар Родрининг вакиллари билан дастлабки мулоқот ўтказгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Каталонияликларнинг спорт лойиҳаси Родрига ҳам қизиқ туюлмоқда. Шунингдек, у «Барселона»да Испания терма жамоасидаги бир қатор шериклари билан яна бирга тўп суриш имкониятига эга бўлади.
Шу билан бирга, бош мураббий Ҳанси Флик марказий ярим ҳимоя чизиғини кучайтириш жамоа учун устувор вазифа эмаслигини айтган. Бироқ у трансфер бозори ёпилгунча турли вазиятлар юз бериши мумкинлигини ҳам таъкидлаган.
Sport маълумотига кўра, «Манчестер Сити» Родрини сақлаб қолишга қарши эмас. Бироқ агар футболчининг ўзи кетиш истагини билдирса, клуб уни қўйиб юборишга тайёр.
The Athletic хабарига кўра, «Манчестер Сити» эса ўз навбатида эҳтимолий кетиш сценарийсини ҳам кўриб чиқмоқда. Клуб марказий яримҳимоя чизиғини кучайтириш учун «Лилл» иқтидорли футболчиси Айюб Буаддини асосий номзодлардан бири сифатида белгилаган. Бироқ Франция клуби 18 ёшли ярим ҳимоячини 100 млн евродан кам маблағга қўйиб юбормаслигини билдирган.
Испан нашрининг қайд этишича, «Манчестер Сити» Родри учун камида 65 млн евро талаб қилмоқда. Ҳозирча ҳеч бир томон музокаралар узилганини расман тасдиқламаган ва трансфер ойнаси ёпилгунига қадар вазият ўзгариши эҳтимоли сақланиб қолмоқда.
Ҳозирча «Барселона» ва «Манчестер Сити» ўртасида расмий музокаралар бошлангани ҳақида ҳам маълумотлар йўқ. Шунингдек, Родрининг ўзи ҳам келажаги борасида ҳеч қандай расмий баёнот бермаган. Шунга қарамай, The Athletic маълумотига кўра, испаниялик футболчи ёзги трансфер бозорининг энг кўп муҳокама қилинаётган юлдузларидан бири бўлиб қолмоқда.

Испанское издание сообщает, что переговоры приостановлены.
Переход полузащитника "Манчестер Сити" Родри в "Реал" оказался под угрозой. По информации испанского издания Sport, переговоры почти остановились, так как стороны не смогли договориться по условиям личного контракта.
Согласно источнику, 30-летний полузащитник был готов подписать четырёхлетний контракт. Однако последнее предложение "Реала" не устроило футболиста, и переговоры зашли в тупик. На данный момент процесс трансфера заморожен.
Издание подчеркивает, что Родри не скрывает своего желания вернуться в Испанию. Именно поэтому он начал переговоры с "Реалом". Однако если соглашение не будет достигнуто, игрок может рассмотреть и другие варианты.
В этой ситуации "Барселона" также не остаётся в стороне в качестве наблюдателя. Ранее сообщалось, что каталонцы провели предварительные переговоры с представителями Родри. Спортивный проект каталонцев также интересен Родри. Кроме того, он сможет снова играть с рядом партнёров по сборной Испании в "Барселоне".
При этом главный тренер Ханси Флик заявил, что усиление центральной зоны полузащиты не является приоритетом для команды. Однако он также подчеркнул, что до закрытия трансферного окна могут произойти различные ситуации.
По данным Sport, "Манчестер Сити" не против удержать Родри. Однако, если сам футболист выразит желание уйти, клуб готов его отпустить.
По информации The Athletic, “Манчестер Сити” также рассматривает сценарий его возможного ухода. Клуб обозначил талантливого игрока "Лилля" Аюба Буадди в качестве одного из основных кандидатов на усиление центральной зоны полузащиты. Однако французский клуб заявил, что не отпустит 18-летнего полузащитника менее чем за 100 миллионов евро.
Испанское издание отмечает, что "Манчестер Сити" требует за Родри минимум 65 миллионов евро. Пока ни одна из сторон официально не подтвердила разрыв переговоров, и ситуация может измениться до закрытия трансферного окна.
На данный момент нет информации о начале официальных переговоров между "Барселоной" и "Манчестер Сити". Также Родри пока не дал никаких официальных заявлений о своем будущем. Тем не менее, по данным The Athletic, испанский футболист остаётся одной из главных звёзд летнего трансферного окна.