«Сўғдиёна» устози «Андижон»га қарши баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
Бугун Суперлигада иккинчи давра бошланди. 16-турнинг илк беллашуви Зоминда «Сўғдиёна» ҳамда «Андижон» жамоалари иштирокида бўлиб ўтди.
Ўйин тақдирини биргина гол ҳал қилди. Жиззахликларнинг етакчиси ва чемпионат тўпурари бўлиб турган Люпче Дориев бу учрашувда ҳам қаҳрамонга айланди ва жамоасига ўз голи билан ғалаба келтирди.
Ўйиндан кейин «Сўғдиёна» бош мураббийи Улуғбек Бақоев матбуот анжуманида қатнашди.
- Ўйин ҳақидаги фикрларингиз?
- Ўйинда икки тенг кучли рақиб ўзаро баҳс олиб борди. Умуман олганда, бутун учрашув давомида яхши, ишончли ўйин бўлди. Тўп назорати, хавфли ҳужумлар ҳам «Андижон» томонидан, ҳам бизнинг жамоа томонидан бўлди. Биринчи тайм — 0:0, иккинчи таймда ҳам худди шундай ҳолат кузатилди. Уларда ҳам вазиятлар бўлди, бизда ҳам.
Ростини айтсам, ҳисоб 0:0 бўлиб қолади, деб ўйлагандим. Аммо футболчимиз маҳорати ва вазиятни ижро этиши ўз сўзини айтди. У гол урди, жуда чиройли гол бўлди. Шунинг учун жамоамизни, футболчиларимизни ўзини аямагани, ўйин интизоми ва ғалаба билан табрикламоқчиман! Энди кейинги ўйинга тайёрланамиз. «Андижон» жамоасига эса кейинги учрашувларда омад ва яхши ўйин тилайман.
- Ўтган турда Дориев хет-трикка эришди ва жамоангиз ғалаба қозонди. Бугун ҳам Дориев ягона голни урди ва навбатдаги уч очко. Дориевсиз «Сўғдиёна»ни қандай тасаввур қилиш мумкин?
- Бугунги кунга келиб, у яхши ўйнаяпти, жамоага фойда келтиряпти. Агар у бўлмай қолса, кейин бу саволга жавоб беришим мумкин. Ҳозир бу саволга жавоб бериш қийин. Менимча, унинг вазиятларни ижро этиши умуман олганда жамоага натижа олиб келяпти. Биз унинг кучли томонларини биламиз. Шунинг учун уни айрим ўйин вазиятларидан озод қилишга ҳаракат қиламиз, токи у учрашув давомидаги вазиятларни якунлай олсин. Унда бу яхши чиқяпти. Агар Дориев бўлмаса... билмадим, қандайдир ўйнаймиз, эҳтимол.
- Ўйин охирида Голбан жароҳат олди. Ҳозир унинг ҳолати қандай? Жиддийми?
- Ҳозир бу ҳақда аниқ айтиш қийин. Ҳозир шифокор ўз ишини қилади, оёғини текшириб кўради. Эртага МРТ қилишади. Менимча, тиззасида жиддий жароҳат йўқ. У ерда нимадир бўлган, холос. Яхши натижа бўлишидан умид қиламиз», - дея Бақоевнинг сўзларини келтиради Tribuna.uz мухбири.

Тренер «Согдианы» поделился мыслями после матча с «Андижоном».
Сегодня в Суперлиге начался второй круг. Первый матч 16-го тура состоялся в Зомине между командами «Согдиана» и «Андижон».
Судьбу игры решил единственный гол. Лидер джизакской команды и лучший бомбардир чемпионата Липче Дориев в этом матче снова стал героем и принес своей команде победу своим голом.
После игры главный тренер «Согдианы» Улугбек Бакаев принял участие в пресс-конференции.
- Ваши мысли об игре?
- В игре сошлись две равные по силе команды. В целом, на протяжении всего матча игра была хорошей и уверенной. Контроль мяча и опасные атаки были как со стороны «Андижона», так и с нашей стороны. Первый тайм — 0:0, во втором тайме наблюдалась такая же ситуация. У них были моменты, у нас тоже.
Честно говоря, думал, что счет останется 0:0. Но мастерство нашего игрока и его исполнение момента сказали своё слово. Он забил гол, и это был очень красивый гол. Поэтому хочу поздравить нашу команду, наших игроков за самоотверженность, дисциплину на поле и с победой! Теперь готовимся к следующей игре. Команде «Андижон» желаем удачи и хорошей игры в следующих матчах.
- В прошлом туре Дориев сделал хет-трик, и ваша команда победила. Сегодня Дориев снова забил единственный гол, принесший три очка. Как можно представить «Согдиану» без Дориева?
- На сегодняшний день он играет хорошо, приносит пользу команде. Если его не станет, тогда я смогу ответить на этот вопрос. Сейчас ответить на него сложно. Думаю, его исполнение моментов в целом приносит результат команде. Мы знаем его сильные стороны. Поэтому стараемся освободить его от некоторых игровых ситуаций, чтобы он мог завершать моменты в ходе матча. У него это хорошо получается. Если бы не было Дориева... не знаю, как-то играли бы, возможно.
- В конце игры Голбан получил травму. Каково его состояние сейчас? Серьезно ли это?
- Сейчас сложно сказать определенно. Сейчас врач займется своим делом, проверит его ногу. Завтра сделают МРТ. Думаю, серьезной травмы колена нет. Там что-то есть, и всё. Надеемся на хороший результат», - приводит слова Бакаева корреспондент Tribuna.uz.