Суперлига 15-турида «Андижон» ўз майдонида «Пахтакор» билан нурсиз дуранг қайд этди. «Бургутлар» дарвозабони Элдор Адҳамов ҳам жамоадошлари каби маҳоратини кўрсата олди. У ўз жамоасининг дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолишга муваффақ бўлди. Айниқса, иккинчи бўлим ўрталарида муқаррар голдан қутқариб қолди. Адҳамов «Андижон» матбуот хизматига ўйин ҳақидаги фикрлари ва ўша сейви ҳақида тўхталиб ўтди.
«Ўйин қизил карточкагача тенг курашлар остида ўтди, деб ўйлайман. Уларда ҳам, бизда ҳам ҳужумлар бўлди. Лекин биз учун ижобий тугади, деб ўйлайман. Чунки «Пахтакор»га қарши бир очко ҳам яхши натижа. Улар чемпионлик учун курашаётган жамоа, ўзини бой тарихига эга. Лекин ўйин бўйича рақибдан қолишмадик. Керак бўлса, «Пахтакор» ҳам ҳимояланишга мажбур бўлди.
Ўша сейв амалга оширган вазиятга тўхталадиган бўлсам, «Пахтакор» футболчиси узоқ бурчакка тепади, деб ўйлагандим. Лекин у нарига тарафга, сабаби ҳимоячилар бу томонда эди ва мен зарбани узоқ бурчакка йўналтирилишини кутаётгандим. Яхшики, омадли чиқди, хавфли зарбани бартараф эта олдик. Бу ҳар бир дарвозабонни вазифаси деб ўйлайман, ортиқча ҳеч нарса йўқ», - дейди Адҳамов.

В 15-м туре Суперлиги «Андижан» на своем поле сыграл в нулевую ничью с «Пахтакором». Вратарь «Буркутлар» Элдор Адхамов, как и его товарищи по команде, показал своё мастерство. Ему удалось сохранить неприкосновенность ворот своей команды. Особенно он спас команду от неизбежного гола в середине второго тайма. Адхамов поделился мыслями об игре и том самом сейве с пресс-службой «Андижана».
«Игра шла на равных до красной карточки, думаю. У них и у нас были атаки. Но, думаю, для нас это закончилось положительно. Потому что одно очко против «Пахтакора» — это хороший результат. Это команда, борющаяся за чемпионство, с богатой историей. Но по ходу игры мы не уступали сопернику. При необходимости и «Пахтакор» был вынужден защищаться.
Что касается той ситуации с сейвом, я думал, что игрок «Пахтакора» будет бить в дальний угол. Но он ударил в другую сторону, так как защитники были на той стороне, и я ждал, что удар будет направлен в дальний угол. К счастью, всё сложилось удачно, мы смогли отразить опасный удар. Это, думаю, задача каждого вратаря, здесь нет ничего особенного», — сказал Адхамов.