Темур Кападзе: «Тайёргарлик бўйича режаларимиз ўхшади»
«Навбаҳор» клуба ўз уйига қайтишини йирик ҳисобдаги ғалаба билан нишонлади. 15-турда Наманганда «Хоразм» жамоасига қарши бўлиб ўтган беллашувда майдон эгалари 5:1 ҳисобида ғалаба қозониб, мухлисларни қувонтира олди. «Навбаҳор» устози Темур Кападзе матбуот анжуманида иштирок этди.
- Биринчи навбатда бутун жамоани, Наманган аҳлини чиройли ғалаба билан табриклайман. Уйда ўйнашни узоқ кутдик. Кўрганингиздек, бошқача муҳит, бошқача қўллаб-қувватлов, бунақа жойда, мухлислар олдида ўйнаш ёқимли. Яхши тайёргарлик кўрдик, чиройли ўйин ва ғалаба билан мухлисларни хурсанд қилдик. Ўзимизни ҳам тайёргарлик бўйича режаларимиз ўхшади. Кейинги учрашувга тайёргарлик кўрамиз.
- Жаҳон чемпионатидан олдин «Навбаҳор» бошқача эди. Жаҳон чемпионатидан кейин жамоа мазмунлироқ ўйин кўрсатяпти. Йигитлар бугун ҳам 90 дақиқа югуришди. Мундиалдан кейин жамоа 4 та ўйин ўтказди ва барчасида гол ўтказяпти...
- Ишланяпти, албатта хатолар устида таҳлил қиляпмиз. Йигитларга тушунтиряпмиз. Ҳимоячилар ҳам дадилроқ ўйнашлари керак. Барибир олдини қарасак, бошланиши бошқа жойдан бошланади. Бўлиб туради. Биринчи таймда рақибга кўпроқ имконият бердик. Янада яхшироқ ўйнашимиз керак эди. Бунинг устида ишлаяпмиз, ўйлайманки, яхши бўлиши керак», - дея бош мураббийнинг сўзларини келтиради Tribuna.uz мухбири.

Тимур Кападзе: «Наши планы по подготовке удались»
Клуб «Навбахор» отметил возвращение домой крупной победой. В 15-м туре Намангандан состоялся матч против команды «Хоразм», в котором хозяева одержали победу со счетом 5:1, порадовав своих болельщиков. Главный тренер «Навбахора» Тимур Кападзе принял участие в пресс-конференции.
- В первую очередь поздравляю всю команду и жителей Намангана с красивой победой. Мы долго ждали игры дома. Как видите, здесь другая атмосфера, другая поддержка, играть в таком месте, перед болельщиками, приятно. Мы хорошо подготовились, показали красивую игру и победой порадовали болельщиков. У нас все получилось в плане подготовки. Будем готовиться к следующей встрече.
- До чемпионата мира «Навбахор» был другим. После чемпионата мира команда показывает более содержательную игру. Ребята сегодня тоже бегали 90 минут. После мундиаля команда провела 4 игры и в каждой пропускала голы...
- Работаем, конечно, анализируем ошибки. Объясняем ребятам. Защитники тоже должны играть смелее. Все равно, если смотреть вперед, начало идет с другого места. Такое бывает. В первом тайме мы дали сопернику больше возможностей. Нам нужно было играть еще лучше. Мы работаем над этим, думаю, должно получиться лучше», - приводит слова главного тренера корреспондент Tribuna.uz.