«Рейнжерс»нинг собиқ ҳимоячиси Жеймс Таверние фаолиятини Франция чемпионатида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда Footmercato нашри хабар берди.
Манбага кўра, айни вақтда эркин агент мақомига эга бўлган тажрибали футболчига «Париж» ҳамда «Ницца» клублари қизиқиш билдирмоқда. Шунингдек, Таверниенинг ўзи ҳам Францияга кўчиб ўтиш вариантини ижобий баҳолаётгани айтилмоқда.
Жеймс «Лидс» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. У 2015–2026 йиллар давомида «Рейнжерс» шарафини ҳимоя қилди.
Шу вақт ичида у Шотландия гранди сафида барча турнирларда 565 та учрашув ўтказиб, 144 та гол урди ва 148 та голли узатма амалга оширди.

Бывший защитник «Рейнджерс» Джеймс Тавернье может продолжить свою карьеру в чемпионате Франции. Об этом сообщил Footmercato.
По данным источника, опытным футболистом, который на данный момент является свободным агентом, интересуются клубы «Париж» и «Ницца». Также сообщается, что сам Тавернье положительно оценивает возможность переезда во Францию.
Джеймс является воспитанником академии «Лидса». Он защищал цвета «Рейнджерс» в период с 2015 по 2026 годы.
За это время он провел 565 матчей за шотландского гранда во всех турнирах, забил 144 гола и сделал 148 результативных передач.