«Сити» яримҳимоячиси «Реал»нинг музокараларда кейинги қадамни ташлашини узоқ кутишдан чарчади.
Манбага кўра, «Манчестер Сити» яримҳимоячиси «Реал»нинг музокараларда кейинги қадамни ташлашини узоқ кутишдан чарчаган. Каталонияликлар эса футболчига инглиз клуби билан унинг трансфери бўйича музокара ўтказишга тайёр эканини маълум қилган. Яқин соатлар ичида Ла Лига чемпиони расман «Манчестер Сити» билан боғланади.
Фабрис Хокинс маълумотига кўра, тахминан 60–70 миллион евро миқдоридаги таклиф «шаҳарликлар»нинг талабларини қондириш учун етарли бўлиши мумкин.
Журналистнинг таъкидлашича, Родри «Реал»дан кўра «Барселона»га ўтишни афзал кўрмоқда. Бу ҳақда ҳам «Сити», ҳам Мадрид клуби хабардор. 30 ёшли яримҳимоячи «Барселона»нинг ўйин услубида ўз салоҳиятини тўлиқ намоён эта олишига ишонади.
Энди «кўк-анорранглилар» ушбу трансферни амалга ошириш учун зарур молиявий маблағни топишлари керак.

Родри дал согласие «Барселоне» — источник
Как сообщает журналист Marca Маттео Моретто, Родри достиг соглашения с «Барселоной» по финансовым условиям контракта.
Согласно источнику, полузащитник «Манчестер Сити» устал ждать, пока «Реал» сделает следующий шаг в переговорах. Каталонцы, в свою очередь, сообщили футболисту, что готовы вести переговоры с английским клубом о его трансфере. Ожидается, что в ближайшие часы чемпион Ла Лиги официально свяжется с «Манчестер Сити».
По информации Фабриса Хокинса, предложение в размере около 60–70 миллионов евро может удовлетворить требования «горожан».
Журналист подчеркивает, что Родри предпочитает переход в «Барселону» вместо «Реала». Об этом осведомлены как «Сити», так и мадридский клуб. 30-летний полузащитник уверен, что сможет полностью раскрыть свой потенциал в игровом стиле «Барселоны».
Теперь «сине-гранатовые» должны найти необходимые финансовые средства для осуществления этого трансфера.