«Реал» Олисени сотиб олишга ҳаракат қилмайди
«Реал» «Бавария» вингери Майкл Олисени сотиб олишга ҳаракат қилмайди. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Франциялик футболчи «қироллик клуби» президенти Флорентино Переснинг энг кўп истаётган трансферларидан бири саналади. Сўнгги 2-3 ҳафта давомида Мадрид клуби вакиллари унинг вазиятини ўрганди, аммо «Бавария» футболчини сотиш масаласини муҳокама қилишга тайёр эмаслиги маълум бўлди.
Шу сабабли, «Реал» Мюнхен клуби билан яхши муносабатларни сақлаб қолишни истамоқда ва «Бавария» музокараларга розилик бермагунча расмий таклиф юбормайди.
Ҳозирда «Реал» асосий эътиборини «Лейпциг» вингери Ян Диоманде трансферига қаратган. Аввалроқ «қаймоқранглилар» Диоманде бўйича расмий таклиф билан чиққани маълум қилинганди.

«Реал» не будет пытаться купить вингера «Баварии» Майкла Олисе. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Французский футболист является одной из самых желаемых трансферных целей президента «королевского клуба» Флорентино Переса. В течение последних 2-3 недель представители мадридского клуба изучали его ситуацию, но стало известно, что «Бавария» не готова обсуждать продажу игрока.
По этой причине «Реал» хочет сохранить хорошие отношения с мюнхенским клубом и не будет делать официальное предложение, пока «Бавария» не согласится на переговоры.
Сейчас «Реал» сосредоточил свое внимание на трансфере вингера «Лейпцига» Яна Диоманде. Ранее сообщалось, что «сливочные» вышли с официальным предложением по Диоманде подробнее по ссылке.