«Манчестер Сити» ўзбекистонлик ҳимоячи Абдуқодир Ҳусанов билан шартномани узайтирди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
Янгиланган битим 2031 йилга қадар амал қилади. Шунингдек, Абдуқодирнинг маоши ҳам сезиларли даражада ошади.
Маълумот ўрнида, Абдуқодир 2025 йил январ ойида Франциянинг «Ланс» клубидан «Манчестер Сити»га кўчиб ўтганди. Шу вақт ичида ҳимоячи барча мусобақаларда 47 та учрашувда майдонга тушиб, 1 марта гол уришга ҳам муваффақ бўлди.
Қолаверса, «шаҳарликлар» сафида Ҳусанов Англия кубоги ва Англия лига кубогини қўлга киритди. Аввалроқ Абдуқодир мундиалнинг энг тезкор футболчилари ўнлигидан ўрин олгани маълум қилинганди.

Официально: Хусанов продлил контракт с «Ман Сити» до 2031 года
«Манчестер Сити» продлил контракт с узбекским защитником Абдукодиром Хусановым. Об этом сообщил официальный сайт клуба.
Обновленное соглашение будет действовать до 2031 года. Также зарплата Абдукодира значительно вырастет.
Для справки, Абдукодир перешел в «Манчестер Сити» из французского клуба «Ланс» в январе 2025 года. За это время защитник провел 47 матчей во всех соревнованиях и сумел забить один гол.
Кроме того, в составе «горожан» Хусанов завоевал Кубок Англии и Кубок Английской лиги. Ранее сообщалось, что Абдукодир вошел в десятку самых быстрых футболистов чемпионата мира по данным.