«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри фаолиятини «Реал»да давом эттириши истагида.
El Debate нашри хабар беришича, испаниялик 30 ёшли футболчи «шаҳарл»клар» билан шартномасини узайтиришни истамаяпти. Унинг амалдаги битими 2027 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.
Манбага кўра, Родри «Манчестер Сити» билан эҳтимолий трансфер нархини сунъий равишда оширмаслик бўйича келишувга эришган. Яримҳимоячи трансфер қийматини 45 миллион евро ва яна 5 миллион евро бонус кўринишида белгилашга муваффақ бўлган.
Ўтган мавсумда Родри барча турнирларда 33 та учрашувда майдонга тушиб, 2 та гол муаллифи бўлди. Transfermarkt маълумотига кўра, футболчининг бозор қиймати 50 миллион еврони ташкил этади.

Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 50 миллионов евро.
Как сообщает издание El Debate, 30-летний испанский футболист не хочет продлевать контракт с «горожанами». Его действующее соглашение рассчитано до лета 2027 года.
По данным источника, Родри достиг соглашения с «Манчестер Сити» о том, чтобы не завышать возможную трансферную стоимость. Полузащитнику удалось установить трансферную цену в размере 45 миллионов евро и еще 5 миллионов в качестве бонусов.
В прошлом сезоне Родри провел 33 матча во всех турнирах, в которых забил 2 гола. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 50 миллионов евро.