«Барселона» Ромерони кузатмоқда
Каталония клуби «Тоттенҳэм»ни тарк этиш ҳақида ўйлаётган аргентиналик ҳимоячини ўз сафига қўшиб олмоқчи.
Бу ҳақда Sport.es хабар бермоқда.
Тажрибали ҳимоячи агарда барчаси режадагидек кетса, шу йил ёзда Лондонни тарк этмоқчи.
Манбанинг хабарига кўра, «Тоттенҳэм» Ромеронинг трансферини 50 млн еврога баҳоламоқда — бу нарх «Барселона» учун муаммо бўлиши мумкин. Ҳимоячи вакиллари шу билан бирга «Интер» клуби билан ҳам алоқада бўлиб турибди. Аргентиналикнинг ўзи ҳам Италия чемпионатига қайтишга тайёр. «Тоттенҳэм»га ўтишдан аввал Кристиан айнан Италия чемпионатида тўп тепган.
Ўтган мавсумда Ромеро барча мусобақаларни инобатга олганда 32 та ўйинда майдонга тушиб, 6 та гол урди ва 4 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2029 йил ёзигача мўлжалланган.

«Барселона» следит за Ромеро, близким к уходу из «Тоттенхэма» — Sport.es
Аргентинец уйдёт из команды нынешним летом, если достигнет соглашения со «шпорами». Об этом сообщает Sport.es.
По информации источника, «Тоттенхэм» оценивает Ромеро в € 50 млн — сумму, которая может стать проблемой для «Барселоны». Окружение защитника также ведёт переговоры с «Интером». Сам аргентинец готов вернуться в чемпионат Италии, где он играл до перехода в «Тоттенхэм».
В минувшем сезоне Ромеро принял участие в 32 матчах во всех турнирах, в которых отметился шестью голами и четырьмя результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 50 млн.