«Тоттенҳэм» ва Англия миллий жамоаси ҳимоячиси Жед Спенс ёзги трансферлар ойнасида клубини ўзгартириши мумкин. Бу ҳақда ТEАМtalk хабар берди.
Манбага кўра, футболчи учун курашга «Манчестер Юнайтед» ҳам қўшилган. «Қизил иблислар» трансфер ойнаси ёпилгунига қадар ҳимоячи учун расмий таклиф билан чиқишга тайёр.
Жед Спенс 2022 йилда «Мидлсбро»дан «Тоттенҳэм» сафига 14 миллион евро эвазига келиб қўшилган. Унинг Лондон клуби билан тузган шартномаси 2029 йил 30 июнгача амал қилади.
2025/26 йилги мавсумда 24 ёшли ҳимоячи барча мусобақаларда 44 та баҳсда майдонга тушди. У мавсум давомида гол ҳам, голли узатма ҳам қайд этмади.

Защитник «Тоттенхэма» и сборной Англии Джед Спенс может сменить клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщило издание TEAMtalk.
По данным источника, к борьбе за футболиста присоединился и «Манчестер Юнайтед». «Красные дьяволы» готовы выступить с официальным предложением за защитника до закрытия трансферного окна.
Джед Спенс присоединился к «Тоттенхэму» в 2022 году из **«Мидлсбро»** за 14 миллионов евро. Его контракт с лондонским клубом действует до 30 июня 2029 года.
В сезоне 2025/26 24-летний защитник провел 44 матча во всех соревнованиях. В течение сезона он не отметился ни голом, ни результативной передачей.