«Реал Мадрид»нинг янги бош мураббийи Жозе Моурино якунига етган мундиал энг яхши футболчиси трансферини молиялаштириш учун яримҳимоячи Орелен Чуаменини «Манчестер Юнайтед»га сотмоқчи.
Манба маълумотларига кўра, «Манчестер Юнайтед» 79,6 миллион еврога баҳоланган 26 ёшли француз футболчиси ҳақида маълумот сўраган. «Қизил иблислар» бош мураббийи Майкл Керрининг шаҳсан ўзи бу трансфер амалга ошишини истамоқда. Аввалроқ клуб икки нафар яримҳимоячи - Андрей Сантос ва Юрий Тилемансни ўз сафига қўшиб олган эди.
Маълум қилинишича, «Реал» «Манчестер Сити»дан Родрини сотиб олишга жиддий киришган. Унинг «шаҳарликлар» билан амалдаги шартномаси 12 ойдан кейин якунига етади.

Новый главный тренер мадридского «Реала» Жозе Моуринью хочет продать полузащитника Орельена Тчуамени в «Манчестер Юнайтед», чтобы профинансировать трансфер лучшего игрока чемпионата мира 2026 года Родри об этом сообщает издание The Sun.
По данным источника, в «Манчестер Юнайтед» запросили информацию о 26-летнем французе, который оценивается в € 79,6 млн. В приобретении заинтересован главный тренер «красных дьяволов» Майкл Кэррик. Ранее клуб уже подписал двоих полузащитников — Андрея Сантоса и Юри Тилеманса.
Сообщается, что «Реал» отчаянно пытается подписать Родри из «Манчестер Сити». Его действующий контракт с «горожанами» истекает через 12 месяцев.