«Реал» ҳужумчиси Эндрик фаолиятини Италия А Сериясида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда Sport нашри хабар берди.
20 ёшли бразилиялик футболчига айни вақтда «Рома» қизиқиш билдирмоқда ва жамоа форвард учун асосий даъвогар бўлиб турибди. Рим клуби ҳужумчини сотиб олиш ҳуқуқисиз ижарага олиш вариантини кўриб чиқмоқда.
«Реал» раҳбарияти эса бразилиялик футболчига узоқ муддатли лойиҳанинг бир қисми сифатида қарамоқда ва уни тўлиқ трансфер асосида сотиш вариантини кўриб чиқмаяпти.
Маълумот ўрнида, Эндрикнинг Мадрид клуби билан шартномаси 2030 йил ёзигача амал қилади. Футболчи ўтган мавсумнинг иккинчи ярмини кўпроқ ўйин амалиётига эга бўлиш мақсадида «Лион»да ижара асосида ўтказди.

Нападающий «Реала» Эндрик может продолжить свою карьеру в итальянской Серии А. Об этом сообщает издание Sport.
В данный момент 20-летний бразильский футболист привлекает интерес «Ромы», и римский клуб является основным претендентом на форварда. Клуб рассматривает вариант аренды нападающего без права выкупа.
Руководство «Реала» рассматривает бразильского футболиста как часть долгосрочного проекта и не планирует продавать его на полную трансферную основу.
Напомним, контракт Эндрика с мадридским клубом действует до лета 2030 года. Во второй половине прошлого сезона футболист провел в аренде в «Лионе», чтобы получить больше игровой практики.
Ранее сообщалось, что «Реал» готов рассмотреть предложения по Эндрику, которые поступят летом здесь.