«Ливерпул» собиқ футболчиси Муҳаммад Салоҳ «Бешиктош» билан келишувга эришди. Бу ҳақда журналист Николо Скира хабар берди.
Маълум қилинишича, томонлар 2027 йилга қадар амал қиладиган шартномага имзо чекади. Шунингдек, келишувни яна бир йилга узайтириш ҳуқуқи ҳам мавжуд бўлади.
Қолаверса, Салоҳ Истанбул клуби сафида йилига 12 миллион евро маош олади. У янги жамоасига эркин агент сифатида кўчиб ўтади.
Аввалроқ Муҳаммад Слотнинг истеъфосидан сўнг «Ливерпул»да қолиш вариантини кўриб чиқиши мумкинлиги маълум қилинганди.

Салах достиг соглашения с «Бешикташем»
Бывший игрок «Ливерпуля» Мохаммед Салах достиг соглашения с «Бешикташем». Об этом сообщил журналист Николо Скира.
Сообщается, что стороны подпишут контракт, действующий до 2027 года. Также предусмотрено право продления соглашения еще на один год.
Кроме того, Салах будет получать зарплату в размере 12 миллионов евро в год в стамбульском клубе. Он перейдет в свою новую команду в качестве свободного агента.
Ранее было сообщено, что Мохаммед может рассмотреть вариант остаться в «Ливерпуле» после отставки Слота, сообщалось.