«Манчестер Сити» спорт директори Угу Виана ҳимоячи Абдуқодир Ҳусанов билан шартнома узайтирилганига муносабат билдирди.
«Абдуқодир Англияга келганидан бери кўрсатаётган ўйинидан жуда мамнунмиз. Биз унинг нафақат ажойиб инсон, балки юқори савияли ҳимоячига айланиб бораётганини кўряпмиз. Лекин бу ҳали фақат бошланиши эканини ҳам яхши биламиз.
У ажойиб жисмоний ва техник сифатларга эга. Унда жаҳон даражасидаги марказий ҳимоячи бўлиш учун барча имкониятлар мавжуд», — деди Виана клуб матбуот хизматига берган интервюсида.

Спортивный директор «Ман Сити»: «У Хусанова есть все шансы стать защитником мирового уровня»
Спортивный директор «Манчестер Сити» Угу Виана прокомментировал продление контракта с защитником Абдуқодиром Хусановым.
«Мы очень довольны той игрой, которую Абдуқодир демонстрирует с момента его приезда в Англию. Мы видим, как он становится не только замечательным человеком, но и защитником высокого уровня. Однако мы также понимаем, что это только начало.
У него выдающиеся физические и технические качества. У него есть все возможности, чтобы стать центральным защитником мирового уровня», — сказал Виана в интервью клубной пресс-службе.