«Бавария» сенегаллик иқтидор эгаси билан келишувга эришди
«Бавария» сенегаллик иқтидорли футболчи Бара Сапоко Ндиаени ўз сафига қўшиш борасида келишувга эришди.
Инсайдер Фабрицио Романонинг хабарига кўра, 18 ёшли футболчи «Гамбинос Старс» клубидан доимий трансфер асосида Мюнхенга йўл олади. Томонлар 2031 йилгача мўлжалланган шартнома бўйича келишиб олган.
Қайд этилишича, трансфернинг расмийлаштириш ишлари якунланиш арафасида ва клуб бу ҳақда келаси ҳафта расман эълон қилади.
Манбага кўра, бош мураббий Венсан Компани футболчининг имкониятларини юқори баҳоламоқда ва Ндиаега асосий жамоада ўзини кўрсатиш имкониятини бермоқчи.

«Бавария» достигла соглашения с сенегальским талантом
«Бавария» достигла соглашения о присоединении к своему составу сенегальского талантливого футболиста Бары Сапоко Ндиайе.
По информации инсайдера Фабрицио Романо, 18-летний футболист перейдет в Мюнхен на постоянной основе из клуба «Гамбинос Старс». Стороны договорились о контракте, рассчитанном до 2031 года.
Как сообщается, оформление трансфера находится на завершающей стадии и клуб официально объявит об этом на следующей неделе.
По словам источника, главный тренер Венсан Компани высоко оценивает возможности футболиста и намерен предоставить Ндиайе шанс проявить себя в основном составе.