«Ал Ҳилол» Луис Диас учун 132 млн евро тўлашга тайёр
«Ал Ҳилол» «Бавария» вингери Луис Диас билан музокаралар олиб бормоқда. Бу ҳақда журналист Саша Таволери хабар берди.
Қайд этилишича, Саудия клуби 29 ёшли колумбиялик футболчига солиқлардан ташқари йилига тахминан 25 миллион евро маош таклиф қилишга тайёр.
Жамоа ҳозирча «Бавария» билан музокара олиб бормаяпти ва футболчининг ўзи билан келишувга эришмагунча Германия клуби билан расмий музокараларни бошламайди.
Шунингдек, Саудия клубининг ёзги трансфер ойнаси учун ажратилган умумий бюджети 350 миллион евродан ортиқ экани айтилмоқда. Агар Диас трансферга розилик берса, «Ал Ҳилол» у учун 105 миллион евродан 132 миллион еврогача тўлашга тайёр.

«Аль-Хилаль» ведет переговоры с вингером «Баварии» Луисом Диасом. Об этом сообщил журналист Саша Таволери.
Отмечается, что саудовский клуб готов предложить 29-летнему колумбийскому футболисту зарплату около 25 миллионов евро в год, без учета налогов.
Пока команда не ведет переговоры с «Баварией» и не начнет официальные переговоры с немецким клубом, пока не достигнет соглашения с самим игроком.
Также сообщается, что общий бюджет саудовского клуба на летнее трансферное окно превышает 350 миллионов евро. Если Диас согласится на трансфер, «Аль-Хилаль» готов заплатить за него от 105 до 132 миллионов евро.