Перес ушбу мавсум якунлангач «Реал»да «тозалаш» ишларини бошламоқчи
«Реал» президенти Флорентино Перес ушбу мавсум якунлангач жамоада янгиланиш ўтказишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда Sport.es хабар берди.
Маълум қилинишича, функционер ёзда «қаймоқранглилар»ни тарк этиши мумкин бўлган саккиз нафар футболчидан иборат рўйхат тузган. Ушбу рўйхатда биринчи бўлиб яримҳимоячи Эдуарду Камавинга жой олган, у ўтган ёздаёқ кетиш истагини билдирганди.
Шунингдек, ҳимоячилар Фран Гарсия ва Раул Асенсио, яримҳимоячи Дани Себалос ҳам клубни тарк этиши кутилмоқда. «Реал» ҳимоячилар Давид Алаба ва Дани Карвахал билан ёзда якунланадиган шартномаларни узайтиришни режалаштирмаяпти.
Бундан ташқари, «қаймоқранглилар» раҳбарияти ҳужумчилар Франко Мастантуоно ва Гонсало Гарсияни ижарага беришни ўйламоқда. Шу билан бирга, Винисиус Жуниор ёки Жуд Беллингҳэмдан бирини сотиш варианти ҳам истисно қилинмаяпти.
Аввалроқ Аллегри ва Почеттино «Реал» бош мураббийлиги учун асосий номзодлар экани маълум қилинганди.

Президент «Реала» Флорентино Перес планирует провести обновление команды по окончании этого сезона. Об этом сообщило Sport.es.
Сообщается, что функционер составил список из восьми футболистов, которые могут покинуть "сливочных" летом. Первым в этом списке значится полузащитник Эдуарду Камавинга, который ещё прошлым летом выразил желание уйти.
Также ожидается, что клуб покинут защитники Фран Гарсия и Рауль Асенсио, а также полузащитник Дани Себальос. «Реал» не планирует продлевать контракты, истекающие летом, с защитниками Давидом Алабой и Дани Карвахалем.
Кроме того, руководство "сливочных" рассматривает возможность сдачи в аренду нападающих Франко Мастантуоно и Гонсало Гарсии. При этом вариант продажи одного из Винисиуса Жуниора или Джуда Беллингема также не исключается.
Ранее сообщалось, что Аллегри и Почеттино являются основными кандидатами на пост главного тренера «Реала». Узнать больше.