Арбелоанинг клубдаги келажаги ноаниқ бўлиб қолмоқда.
«Реал» бош мураббийни алмаштириш эҳтимолига тайёргарлик кўрмоқда ва Массимилиано Аллегри ҳамда Маурисио Почеттино номзодларини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда L’Équipe хабар берди.
Маълум қилинишича, жамоанинг ҳозирги устози Алваро Арбелоанинг келажаги ноаниқ бўлиб қолмоқда. Бунга Чемпионлар Лигасидан чиқиб кетиш ва Испания чемпионатида деярли чемпионлик курашини бой бериш сабаб бўлган.
Шу сабабли, мураббийлар штабида ўзгаришлар бўлган тақдирда, «Реал» аллақачон эҳтимолий номзодларни белгилаб қўйган. Асосий вариантлар қаторида «Милан» бош мураббийи Массимилиано Аллегри ва ҳозирда АҚШ миллий жамоасини бошқараётган Маурисио Почеттино бор.

Аллегри и Почеттино — главные претенденты на пост главного тренера «Реала»
«Реал» готовится к возможной смене главного тренера и рассматривает кандидатуры Массимилиано Аллегри и Маурисио Почеттино. Об этом сообщает L’Équipe.
Сообщается, что будущее нынешнего наставника команды Альваро Арбелоа остается неопределенным. Причиной тому стало вылет из Лиги чемпионов и почти потеря шансов на чемпионство в чемпионате Испании.
Поэтому, в случае изменений в тренерском штабе, «Реал» уже определил потенциальных кандидатов. Основные варианты включают главного тренера «Милана» Массимилиано Аллегри и нынешнего наставника сборной США Маурисио Почеттино.