«Реал» Арбелоа ўрнига тўрт нафар мутахассис номзодини кўриб чиқмоқда
Маълум қилинишича, Мадрид клуби тўрт нафар мутахассис номзодини кўриб чиқмоқда. Жамоа раҳбарияти Юрген Клопп номзодини юқори баҳоламоқда, аммо ҳозирча томонлар ўртасида ҳеч қандай алоқа бўлмаган.
Шунингдек, президент Флорентино Перес Зинедин Зиданни ҳам қадрлайди. Бироқ у Франция миллий жамоасини бошқаришга мойил.
Бундан ташқари, «Реал» АҚШ миллий жамоаси бош мураббийи Маурисио Почеттино ва 2026 йилги жаҳон чемпионатидан кейин Франция миллий жамоасини тарк этиши кутилаётган Дидие Дешам номзодларини ҳам кўриб чиқмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Арбелоа «Реал» бош мураббийи сифатида 2026 йил январ ойида таништирилганди. Унинг клуб билан шартномаси 2027 йил ёзига қадар амал қилади.

Мадридцы начали поиски нового главного тренера на замену Арбелоа.
«Реал» начал поиски нового главного тренера на замену Альваро Арбелоа. Об этом сообщило издание The Athletic.
По имеющимся данным, мадридский клуб рассматривает кандидатуры четырёх специалистов. Руководство команды высоко оценивает кандидатуру Юргена Клоппа, однако на данный момент между сторонами не было никакого контакта.
Кроме того, президент Флорентино Перес ценит Зинедина Зидана. Однако он склонен к тому, чтобы возглавить национальную сборную Франции.
Также «Реал» рассматривает кандидатуры главного тренера национальной сборной США Маурисио Почеттино и Дидье Дешама, который, как ожидается, покинет сборную Франции после чемпионата мира 2026 года.
Напомним, Арбелоа был представлен в качестве главного тренера «Реала» в январе 2026 года здесь. Его контракт с клубом действует до лета 2027 года.