Рустам Лутфуллин белгилаган нотўғри пеналти қаршиликларни ғалабадан маҳрум қилди.
Суперлига 6-тури доирасида ўтказилган «Қўқон-1912» — «Насаф» (1:1) беллашувида юзага келган баҳсли вазият бўйича Эксперт ҳакамлар гуруҳи ўз хулосасини билдирди.
«Ўйиннинг 78-дақиқасида бош ҳакам томонидан «Насаф» жамоаси дарвозаси томон пеналти белгиланганди. Ушбу эпизод Эксперт ҳакамлар гуруҳи томонидан батафсил ўрганиб чиқилди.
Кўриб чиқиш натижаларига кўра, бош ҳакам Рустам Лутфуллин томонидан пеналти белгилаш қарори хато деб топилди.
Шунингдек, VAR ҳаками томонидан ушбу вазиятда тўғри аралашув амалга оширилмагани, яъни ҳакамни мониторга чақиришда хатога йўл қўйилгани қайд этилди», — дейилади ЎзФҲМ хабарида.

Неправильное назначение пенальти Рустамом Лутфуллиным лишило соперников победы.
Экспертная группа судей вынесла вердикт по спорной ситуации, возникшей в матче 6-го тура Суперлиги между «Коканд-1912» и «Насаф» (1:1).
На 78-й минуте главной судья назначил пенальти в ворота команды «Насаф». Данный эпизод был внимательно изучен экспертной судейской группой.
По результатам рассмотрения, решение главного судьи Рустама Лутфуллина о назначении пенальти было признано ошибочным.
Также было отмечено, что VAR судья не вмешался должным образом в эту ситуацию, то есть была допущена ошибка при приглашении судьи к монитору», — говорится в сообщении УзФХМ.