Григорян: «Каннаваро Ўзбекистонга ҳимояда ишонч бағишлади»
Футбол мутахассиси Александр Григорян жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 1-тур доирасидаги Ўзбекистон ва Колумбия жамоалари ўртасидаги ўйин ҳақида фикр билдирди.
«Ўзбекистонликлар ўйин сўнгида иккинчи голни уриши мумкин эди. Каннаваро мўжизаси ишлаяпти, у шундай мусобақаларда фойда келтиради. Қайд этиш лозим, Фабио жамоага ҳимояда ишонч бағишлади», — деди мутахассис «Матч ТВ» эфирида.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси мундиалдаги илк ўйинида Колумбияга 1:3 ҳисобида мағлуб бўлди. Каннаваро шогирдлари ҳозир гуруҳда сўнгги ўринни эгаллаб турибди. Кейинги баҳсни ўзбекистонлик футболчилар 23 июн куни Португалияга қарши ўтказади.

Футбольный эксперт Александр Григорян высказал мнение об игре между сборными Узбекистана и Колумбии в рамках 1-го тура группового этапа чемпионата мира.
«Узбекистанцы могли забить второй гол в конце матча. Чудо Каннаваро работает, и он приносит пользу в таких турнирах. Надо отметить, Фабио вселил уверенность в оборону команды», — сказал эксперт в эфире «Матч ТВ».
Напомним, что сборная Узбекистана в своем первом матче на мундиале проиграла Колумбии со счетом 1:3. Подопечные Каннаваро сейчас занимают последнее место в группе. Следующий матч узбекские футболисты проведут 23 июня против Португалии.