Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 1-турида Колумбияга 1:3 ҳисобида мағлуб бўлди. Ушбу натижадан сўнг жанубий америкаликлар гуруҳда яққол пешқадам бўлиб олди.
Ўзаро дуранг ўйнаган Португалия ва Конго ДР миллий жамоалари эса мос равишда 2 ҳамда 3-поғонадан жой эгаллаган. Илк турда имкониятни бой берган Каннаваро шогирдлари 4-ўринни банд этган.
Маълумот ўрнида, Ўзбекистон миллий жамоаси 2-турда Португалия билан куч синашади. Ушбу қарама-қаршилик 23 июн куни Тошкент вақти билан 22:00 да бошланади.

Ознакомьтесь с положением в группе, где находится Узбекистан на ЧМ-2026
Национальная сборная Узбекистана в первом туре группового этапа чемпионата мира уступила Колумбии со счётом 1:3. После этого результата южноамериканцы стали явными лидерами в группе.
Сборные Португалии и Конго ДР, сыгравшие вничью между собой, занимают соответственно 2-е и 3-е места. Подопечные Каннаваро, упустившие шанс в первом туре, расположились на 4-й позиции.
Для информации, национальная сборная Узбекистана во 2-м туре встретится с Португалией. Эта встреча начнется 23 июня в 22:00 по ташкентскому времени.