«Чин дилдан мухлислик қиламиз» – Қозоғистон бош мураббийи Tribuna.uz орқали миллий жамоа ва ўзбекистонлик мухлисларга мурожаат қилди
17 июн, 14:26
Қозоғистонликлар ҳам Ўзбекистон миллий жамоасига мухлислик қилишмоқда.
Фото: Қозоғистон ФФ
Тарихий ўйин арафасида Ўзбекистон ОАВ ҳам кенг қамровли туркум мақолалар, янгиликлар ва қизиқарли интеврюларни тақдим этиб бормоқда ва бу жабҳада Tribuna.uz нашри ҳам бевосита жаҳон чемпионати ва миллий жамоамизни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаган ҳолда кенг ёритиб бормоқда.
Шу билан бирга маҳаллий ва хорижлик экспертлар билан қизиқарли суҳбатлар ҳам уюштирилиб, сиз ўқувчиларга тақдим этиб бориляпти.
Юртимиздан ташқари бевосита Марказий Осиё ҳалқлари ҳам миллий жамоамизни мундиалда жуда фаол қўллаб-қувватламоқдалар ва илк ўйинни қўшниларимиз-қардошларимиз ҳам интизорлик билан кутмоқдалар.
Қозоғистонликлар ҳам, у ердаги футбол жамоатчилиги ҳам Ўзбекистонга мухлислик қилишяпти ва ижобий натижаларни кутишмоқда.
Эътиборлиси, Қозоғистон миллий жамоаси бош мураббийи Талгат Байсуфинов Tribuna.uz журналистига қуйидагича хабар йўллади:
«Ассалому алайкум, яхшимисизлар, умид қиламанки, сизларда ҳаммаси жойида бўлса керак?!
Ўзбекистон миллий жамоаси мухлислари томонидан қардош халқларнинг байроқлари бирлаштирилган ҳолда йўлга қўйилган акция бизни ҳам тўлқинлантириб юборди. Бу жуда ҳам тўғри акция, тўғри ёндашув!
Шундоқ ҳам миллий жамоангизга чин дилдан мухлислик қиламиз ва фақат ижобий натижа тилаб қоламиз.
Шахсан ўзимнинг тахминим, минимум ютқазиб қўймайсизлар, максимум ғалаба қозонишинингиз тилакдошиман. Ички овозим, туйғуларим шундан ишора беряпти.
Биз мўъжиза содир этишни биламиз. Эртанги учрашувда яхши ўйин кўрсатишингиз тарафдоримиз.
Омад ёр бўлсин, футболда омаднинг ўрни беқиёс. Йигитлар панд бериб қўйишмайди. Майли, омадингизни берсин, олға!», - дея ўз тилакларини якунлади

«Искренне болеем» – главный тренер Казахстана обратился к национальной команде и узбекским болельщикам через Tribuna.uz
17 июня, 14:26
Казахстанцы тоже болеют за национальную команду Узбекистана.
Фото: Қозоғистон ФФ
Накануне исторического матча узбекские СМИ представляют обширную серию статей, новостей и интересных интервью, и в этом направлении издание Tribuna.uz активно поддерживает чемпионат мира и нашу национальную команду, освещая её с разных сторон.
Организованы интересные беседы с местными и зарубежными экспертами, которые мы представляем вашему вниманию.
Помимо нашей страны, народы Центральной Азии также активно поддерживают нашу национальную команду на мундиале, а первые игры с нетерпением ждут наши соседи-друзья.
Казахстанцы и футбольная общественность там тоже болеют за Узбекистан и ждут положительных результатов.
Замечательно, что главный тренер национальной команды Казахстана Талгат Байсуфинов передал следующее сообщение журналисту Tribuna.uz:
«Ассалому алайкум, как вы? Надеюсь, у вас всё в порядке?!
Акция, организованная узбекскими болельщиками с объединением флагов братских народов, нас тоже очень тронула. Это очень правильная акция, правильный подход!
Мы искренне болеем за вашу национальную команду и желаем только положительных результатов.
Лично я полагаю, что как минимум вы не проиграете, а максимум – одержите победу. Мои внутренние ощущения и чувства подсказывают мне это.
Мы умеем совершать чудеса. Мы надеемся, что вы покажете хорошую игру на завтрашней встрече.
Удачи вам, успех в футболе незаменим. Парни не подведут. Пусть удача будет с вами, вперёд!», - завершил свои пожелания