«Ливерпул» клуби «Осасуна» вингери Виктор Мунос билан шартнома имзолаш бўйича музокараларни муваффақиятли якунлади. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, томонлар ўртасида келишув амалга ошган. Испаниялик 22 ёшли футболчи мерсисайдликлар билан шартнома имзолайди.
Қайд этилишича, инглиз клуби Муносининг шартномасидаги 40 миллион евролик сотиб олиш бандини фаоллаштирган.
Футболчи «Реал» клуби тарбияланувчиси ҳисобланади. Ўтган клублар мавсумида у Памплона клуби таркибида 36 та ўйинда майдонга тушиб, еттита гол ва бешта голли узатмага муаллифлик қилди.
Transfermarkt портали футболчининг тахминий қиймати 30 миллион еврони ташкил этади. Унинг «Осасуна» билан амалдаги шартномаси 2030 йилнинг ёзигача мўлжалланган.

Мунос – игрок «Ливерпуля» (Романо)
Футбольный клуб «Ливерпуль» успешно завершил переговоры по подписанию контракта с вингером «Осасуны» Виктором Муньосом. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, соглашение между сторонами достигнуто. 22-летний испанский футболист подпишет контракт с мерсисайдским клубом.
Сообщается, что английский клуб активировал оговорку о выкупе игрока из контракта, которая составляет 40 миллионов евро.
Футболист является воспитанником клуба «Реал». В прошлом сезоне он провел 36 матчей в составе клуба из Памплоны, забив семь голов и отдав пять результативных передач.
По данным портала Transfermarkt, предполагаемая стоимость игрока составляет 30 миллионов евро. Его действующий контракт с «Осасуной» рассчитан до лета 2030 года.