Каннаваро — мундиалда ҳам футболчи, ҳам мураббий сифатида иштирок этган тўртинчи «Олтин тўп» соҳиби
Ўзбекистон миллий жамоаси бош мураббийи Фабио Каннаваро тарихда Жаҳон чемпионатида ҳам футболчи, ҳам мураббий сифатида қатнашган тўртинчи «Олтин тўп» соҳиби бўлди. Бу ҳақда Opta хабар берди.
Каннаваро шогирдлари мундиалдаги илк ўйинини Колумбияга қарши ўтказмоқда. Бундан аввал Фабио қайд этган натижага фақат Франц Беккенбауэр, Олег Блохин ва Марко ван Бастен эришган.
Маълумот ўрнида, Каннаваро 2006 йилда Италия миллий жамоаси сафида жаҳон чемпионатида ғолибликни қўлга киритган. Ўша йили ҳимоячи «Олтин тўп»га ҳам эга чиққан.
Қайд этиш лозим, афсонавий собиқ футболчи Ўзбекистон миллий жамоасини 2025 йил октябр ойидан бери бошқариб келмоқда.

Каннаваро стал четвёртым обладателем «Золотого мяча», участвовавшим на чемпионате мира как игрок и тренер
17 июня, 22:30
До этого результата, зафиксированного Фабио, добивались только Беккенбауэр, Блохин и ван Бастен.
Главный тренер национальной сборной Узбекистана Фабио Каннаваро стал четвёртым в истории обладателем «Золотого мяча», который участвовал в чемпионате мира и как игрок, и как тренер. Об этом сообщает Opta.
Воспитанники Каннаваро проводят свой первый матч на мундиале против Колумбии проводят. До этого результата, зафиксированного Фабио, добивались только Франц Беккенбауэр, Олег Блохин и Марко ван Бастен.
Для справки, в 2006 году Каннаваро в составе национальной сборной Италии завоевал чемпионский титул на чемпионате мира. В том же году защитник также получил «Золотой мяч».
Следует отметить, что легендарный бывший футболист возглавляет национальную сборную Узбекистана с октября 2025 года.