Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 1-турида Колумбияга 1:3 ҳисобида мағлуб бўлди.
Беллашувдан сўнг колумбияликлар етакчиси Луис Диас баҳснинг энг яхши футболчиси деб топилди. Луис ушбу учрашувда 1 гол ва 1 ассистга муаллифлик қилди.
Маълумот ўрнида, Ўзбекистон миллий жамоаси 2-турда Португалия билан куч синашади. Ушбу қарама-қаршилик 23 июн куни Тошкент вақти билан 22:00 да бошланади.
Колумбия эса навбатдаги ўйинини Конго ДРга қарши ўтказади. Баҳс 24 июн куни Тошкент вақти билан 07:00 да старт олади.

Диас признан лучшим игроком матча Узбекистан — Колумбия
Национальная сборная Узбекистана в первом туре группового этапа чемпионата мира потерпела поражение от Колумбии со счётом 1:3.
После матча лидер колумбийцев Луис Диас был признан лучшим игроком встречи. Луис в этом матче отметился 1 голом и 1 ассистом.
К сведению, национальная команда Узбекистана во втором туре встретится с Португалией. Этот матч состоится 23 июня в 22:00 по ташкентскому времени.
Колумбия же свой следующий матч проведёт против ДР Конго. Встреча стартует 24 июня в 07:00 по ташкентскому времени.