«Челси»нинг собиқ яримҳимоячиси Жон Оби Микел Винисиус Жуниорнинг «Арсенал»га ўтишига ишонмайди.
Аввалроқ «Реал» билан шартномасини узайтириш бўйича музокаралар олиб бораётган вингерга Лондон клуби қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
«У келмайди! Буни унутинг. У «Арсенал»дан «Реал» билан янада қулайроқ шартнома тузиш учун фойдаланмоқда. У Мадридни тарк этмайди. Бунга 100 фоиз аминман. У кетмайди! У ҳозирги клубидан яхшироқ шартнома олиш учун «Арсенал»дан фойдаланмоқда.
У нега «Реал»ни тарк этсин? Қаранг, «Арсенал» — катта клуб. Агар «Арсенал» катта клуб эмас десам, ёлғон гапирган бўламан. Ҳа, «Арсенал» — катта клуб, аммо «Реал» — бу мутлақо бошқа даража. Менимча, шартнома бўйича музокаралар анча вақтдан бери давом этмоқда», — деди Оби Микел ўзининг The Obi One Podcast подкастида.

Бывший полузащитник «Челси» Джон Оби Микел не верит в переход Винисиуса Жуниора в «Арсенал».
Ранее сообщалось, что лондонский клуб проявляет интерес к вингеру, который ведет переговоры о продлении контракта с «Реалом».
«Он не придет! Забудьте об этом. Он использует «Арсенал», чтобы заключить более выгодный контракт с «Реалом». Он не покинет Мадрид. Я уверен в этом на 100 процентов. Он не уйдет! Он использует «Арсенал», чтобы получить лучшее предложение от своего нынешнего клуба.
Почему ему уходить из «Реала»? Смотрите, «Арсенал» — большой клуб. Если я скажу, что «Арсенал» не большой клуб, я совру. Да, «Арсенал» — большой клуб, но «Реал» — это совершенно другой уровень. Я думаю, переговоры по контракту продолжаются уже долгое время», — сказал Оби Микел в своем подкасте The Obi One Podcast.